Kanalizacja i szambo

Utrzymać wodę w ruchu

Szamba i szamba bezodpływowe – ich działanie jest zakłócone gdy dostarczamy nieregularne ilości ścieków lub dostarczamy substancje niszczące pożyteczną mikroflorę(inhibitory) w zbiorniku cieczy roboczej. Inhibitorami mogą być antybiotyki, detergenty (szczególnie oparte na chlorze) proszek do zmywarek i inne. Oprócz wykorzystania preparatów mikrobiologicznych i zasiedlenia zbiornika z osadem jest obniżenie kosztów czyszczenia instalacji oczyszczalni (mniej osadów organicznych).
Stosowanie produktów eMC i innych z firmy Multikraft w oczyszczalniach umożliwia szybkie uruchomienie osadów ściekowych oraz eliminuje przykre zapachy oraz zachowuje procesy oczyszczania na wysokim, stabilnym poziomie.

Aplikacja:

Stosowanie produktów z firmy Multikraft ma jednoczesny wpływ na systemy hydrauliczne, odstojniki oraz inne elementy szamba. Aktywna mikroflora zapobiega powstawaniu osadów oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy. Preparaty zawierające żywe kultury bakterii wspierają mikroflorę znajdującą się w osadniku oraz obniżają mikroflorę patogenną poprzez zabrane jej przestrzeni bytowych. Niedrożne przepływy, które nieuchronnie prowadzą do problemów w szambie, mogą być wyeliminowane poprzez aplikację mikroorganizmów, tak że unikniemy problemów z opróżnianiem i przykrymi zapachami. Regularne dawkowanie opisane poniżej, jest bardzo ważne i umożliwia uniknąć problemów z przydomowymi oczyszczalniami ścieków.

eMB w kanalizacji:

Stosowanie produktów eMB i eMC Cleaners zapobiega wytrącaniu się osadów, i korodowaniu instalacji wodociągowej i kanalizacji. Dzięki stosowaniu Rurek Ceramicznych woda zużyta w gospodarstwie domowym może być rewitalizowana. Czyli przywracana jest jej budowa komórkowa

Osadniki i szamba.

W zasadzie wszystkie środki do czyszczenia i dezynfekcji można zastąpić produktami zawierającymi kultury bakterii pozytecznych z firmy Multikraft z serii eMC Cleaners. Detergenty do pralek i zmywarek można ograniczyć i uzyskać podobny efekt poprzez dodawanie 5 ml eMC Cleaner (roztwór 1:10 z wodą)do każdego zabiegu. Unikaj środków zmiękczających tkaniny i płuczące aby dbać o pożyteczną mikroflorę stosowaną w szambach przydomowych. Preparat Multi Clear którego producentem jest nasza firma, doskonale czyści wszelkie powierzchnie, rozmiękcza zaschnięte pozostałości na tkaninach, obiciach, tapicerce

Dawkowanie:

Rozpoczęcie stosowania (lub ponowny start po długiej przerwie):

Jednorazowe traktowanie preparatami eMB na 1 m3 szamba:

- eMB - 1litr
- eMB Starter- 200 ml
- Kontynuacja - traktowanie na 1 m3 produkowanych ścieków:

- eMB Aktywny- 400 ml lub
- eMB Aktywny 250 ml na osobę zamieszkującą dom na tydzień

Przy zwiększonej ilości osób korzystających :

Dodatkowo 100 ml eMB Starter na tydzień na każdą dodatkową osobę .

PRODUKTY POLECANE

Zobacz więcej video ZAPRASZAMY